Biegające dyktando, czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Całkiem niedawno przedstawiciele klas drugich wzięli udział w szkolnym konkursie ortograficznym z języka niemieckiego, pt. „Biegające dyktando”. Ta zabawowa forma nauki rozwija nie tylko wszystkie sprawności językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie, ale jest również doskonałym treningiem pamięci, refleksu i logicznego myślenia.

Oto zwycięzcy:
I miejsce – Ines Grabarkiewicz i Bartosz Kołodziejski (kl. 2c)
II miejsce - Julia Pawłowska i Aleksandra Wiktorowicz (kl. 2d)
III miejsce  - Małgorzata Chylewska i Karolina Prażuch (kl. 2c) oraz 
Weronika Kiełpikowska i Barbara Piotrzkowska (kl. 2d)

Na czym polegała gra? Otóż jeden z uczniów, tzw. „biegacz” miał za zadanie podbiec do fragmentu tekstu, zapamiętać jak największą ilość słów, przybiec do kolegi, tzw. „pisarza” i podyktować mu to, co zapamiętał. „Pisarz” natomiast zapisywał wszystko, co usłyszał od kolegi. Ostatnim etapem było ułożenie wszystkich dziesięciu fragmentów tekstu w jedną całość.

Serdecznie gratulujemy!!!