Niedawno odbył się w naszej szkole konkurs z języka niemieckiego, sprawdzający wiedzę uczniów klas pierwszych dotyczącą najnowszej historii naszego zachodniego sąsiada. Do rywalizacji przystąpiło dwudziestu uczniów z klas Ib, Ic, If i Ig.I miejsce - Melania Dybicz z kl. Ib
II miejsce  - Amelia Lisiecka z kl. Ig
III miejsce  - Mateuszowi Gawronek z kl. Ic
Wyróżnienie - Wojciech Wierzycki z kl. Ig

W dniu 22 listopada 36 uczniów ZSE-A przystąpiło do pierwszego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".

Uczestnicy zmagali się z niełatwym testem, aby sprawdzić swoją wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych, zasiłków oraz historii ZUS. Po przeprowadzeniu etapu szkolnego i ocenie testów, wyłoniono trzech uczniów, którzy zdobyli komplet punktów. Są to bezkonkurencyjni ubiegłoroczni finaliści tej olimpiady, którzy nie dali szans pozostałym uczestnikom, pokonując ich nie tylko kompletem punktów, ale również rekordowo krótkim czasem rozwiązania testu.. W skład zespołu reprezentującego naszą szkołę w etapie wojewódzkim weszły następujące osoby: Agata Nowicka z kl. 3a, Elżbieta Nowakowska z kl. 3ag oraz Marcin Stefański z kl. 3a. Na wyróżnienie zasługują również Kinga Janik z kl 3a oraz Katarzyna Myślak z kl. 3a, Natalia Obrembska z kl.4b, Hiacynta Siewkowska z kl.4b, Weronika Tlock z kl. 3bg, którzy mimo świetnych wyników nie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, z powodu obowiązującego limitu miejsc.