Dnia 29 listopada 2019 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli  w jednodniową  podróż do Poczdamu, stolicy Brandenburgii.

Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od ogrodów urokliwego pałacu Sanssouci, rokokowego pałacu Hohenzollernów. Nasz przewodnik przekazał nam wiele ciekawostek związanych z tym pałacem, np. to, że nie załatwiano w nim spraw służbowych, jak w większości tego typu rezydencjach, lecz że był on miejscem rozrywki. Zaskoczył nas także fakt, że również żona Fryderyka II Wielkiego nigdy nie przekroczyła progu tej rezydencji.

W dniach 22 – 29 września 2019 roku odbyła się szkolna wycieczka do Włoch, gdzie uczniowie naszej szkoły zwiedzili Florencje, Rzym, Watykan, Asyż i Wenecję.

W poniedziałek o godzinie 9:00 dotarliśmy do Florencji, gdzie czekał na nas przewodnik. Deszczowa pogoda nie przeszkodziła nam w zwiedzaniu tego pięknego miasta i zrobieniu pięknych zdjęć. Pierwszym punktem na liście zwiedzenia był Kościół Santa Croce, miejsce pochówku wybitnych postaci takich jak Michał Anioł czy Galileusz. Następnie zwiedziliśmy Plac Signoria, Fontannę z Prosiaczkiem i Katedrę Santa Maria del Fiore. Tutaj też mieliśmy okazję po raz pierwszy skosztować „włoskiej kuchni” i kupić pierwsze pamiątki.