W dniach 13-14 grudnia br. W Zespole Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych odbył się finał IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich, której tematem przewodnim była: „Przedsiębiorczość jako funkcja przedsiębiorcy”.

W gościnne progi Ekonomika zawitało zacne grono 65 uczniów reprezentujących 39 szkół z całego kraju wraz z opiekunami, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych organizatora głównego Olimpiady oraz sponsorzy: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział w Bydgoszczy, MOTO-BUDREX, Hamelin Polska, Bydgoski Dom Ubezpieczeniowy sp. z o.o., Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Bankowa

Po uroczystym rozpoczęciu Finału w auli Ekonomika, przystąpiono do rywalizacji.

W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test oraz wykonywali zadanie praktyczne. Pozwoliło to wyłonić ścisłą grupę laureatów, 10 osobowe grono, które w piątek 14 grudnia br. w finale odpowiadało na indywidualne pytania, przygotowane przez ekspertów sprawdzające ich rozległą wiedzę z zakresu przedsiębiorczości, rachunkowości oraz ekonomii.

 

Zapraszamy na film:

TETV: IV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menadżerskich 13-14.XII.2018r.

 

Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:

 I Michał Mglej Zespół Szkół Sucha Beskidzka

II Kinga Sposób Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Radzyń Podlaski

III Anna Pryszcz Zespół Szkół Ekonomicznych Opole

IV Patryk Chmielewski Zespół Szkół Ekonomicznych Tczew

V Monika Kowalska Zespół Szkół Ekonomicznych Lublin

VI Weronika Nowicka Zespół Szkół Ekonomicznych – Administracyjnych Bydgoszcz

VII Bartosz Kaźmierczak Zespół Szkół Mogilno

VIII Wiktor Fogt Zespół Szkół Politechnicznych Września

IX Nikodem Wysocki Zespół Szkół Ekonomicznych Tczew

X Mateusz Wątorski Zespół Szkół Ekonomicznych Kielce

 

 

W klasyfikacji zespołowej zwyciężyły:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim - I miejsce

Zespół Szkół Ekonomicznych z Opola - II miejsce

Zespół Szkół Ekonomicznych – Administracyjnych z Bydgoszczy - III miejsce

 

Po zakończeniu rywalizacji naukowej uczestników zaproszono na obiad a następnie na zwiedzanie Bydgoszczy, która w pięknej świątecznej scenerii zachwyciła gości z całej Polski.

Uwieńczeniem pierwszego dnia Olimpiady była uroczysta kolacja podczas której, przy dźwiękach świątecznych melodii do późnego wieczora trwały rozmowy nauczycieli i uczniów - uczestników finału IV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich.

 

2018.12.14 Final Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

 

Zapraszamy na film:

TETV: IV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menadżerskich 13-14.XII.2018r.