Uczniowie naszej szkoły wybrali się do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na sztukę pod tytułem „Komedia omyłek” napisaną przez Williama Szekspira. Twórcy widowiska  zaprezentowali obraz rodziny, której historia, mimo przeciwności losu, kończy się szczęśliwie. Podobał się nam przede wszystkim sposób przedstawienia wydarzeń polegający na ciekawym wykorzystania przestrzeni scenicznej i zastosowaniu sceny obrotowej. Spektakl cieszył się uznaniem widzów.
    Natomiast uczniowie klas czwartych mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Zdążyć przed Panem Bogiem”, które prezentuje dramatyczne losy mieszkańców warszawskiego getta w czasie II wojny światowej. Aktorzy znakomicie wcielili się w role bohaterów i ciekawie opowiedzieli historię ludzi będących ofiarami nazizmu.


   Wybraliśmy się także do Opery Nova na przedstawienie pod tytułem "Królowa Śniegu". Spektakl był naprawdę wyjątkowy, stroje nadawały bajkowego nastroju, a scenografia tworzyła odpowiedni klimat. Mimo tego, że było to przedstawienie skierowane głównie do młodszej widowni, każdy z nas znalazł coś dla siebie. Wszyscy byliśmy oczarowani baletem, który okazał się pięknym widowiskiem. Dech w piersiach zapierała również ostatnia scena. Główny bohater zaśpiewał niezwykle czarującą pieśń. Jego głos wyróżniał się wyjątkową barwą. Widownia była zachwycona spektaklem, a aktorzy doczekali się również owacji na stojąco.
    Spotkania ze sztuką dostarczyły nam wielu niezapomnianych wrażeń. A zatem — do zobaczenia na kolejnym spektaklu!


Wiktoria Blakowska i Martyna Górzyńska z kl. 1a