Dnia 6 kwietnia w tymczasowej siedzibie Pałacu Młodzieży mieszczącej się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy miało miejsce uroczyste zakończenie siedemnastej edycji konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na tekst prozatorski w języku niemieckim pt. „Młodzi XXI wieku”.

Konkurs po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 

Należy dodać, że tradycją konkursu stały się uroczyste spotkania łączące ogłoszenie wyników z wykładem związanym z tematyką pracy. Tym razem była to prelekcja pt. „Portrety rodzinne w komfortowych wnętrzach. Obraz rodziny we współczesnym kinie europejskim”, ściśle nawiązująca do tegorocznego tematu konkursu, który brzmiał: „Młodzi XXI wieku o rodzinie”.

Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu w j. niemieckim pracy, w której należało ustosunkować się do słów szwajcarskiego bankiera Stefana Fleischera: ”Nasze czasy zniszczyły silną sieć rodziny, a w zamian za to zbudowały pajęczynę Twittera, Facebooka i spółki”.

Z tym ciekawym i jednocześnie kontrowersyjnym tematem zmierzyło się 21 uczniów reprezentujących 11 szkół, w tym trzy uczennice naszej szkoły: Patrycja Nowek (kl. 1e), uczennica p. Aleksandry Fischer oraz Zuzanna Bazyk (kl. 2a) i Weronika Nowicka (kl. 4a), pod opieką p. Lucyny Brodowskiej.

Zuzia Bazyk zajęła II miejsce; otrzymała dyplom oraz nagrody książkowe, albumy, m.in. album poświęcony przyrodzie Szwajcarii, mapy i broszury na temat krajów niemieckojęzycznych.

Fragmenty prac wszystkich uczestników konkursu zamieszczono w specjalnym biuletynie wydanym przez Pałac Młodzieży.

Serdecznie gratulujemy dobrych wyników! Zachęcamy Was do udziału w kolejnych edycjach konkursu! Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!