Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zaprasza na Targi Przyjazne Rodzinie w ramach IV Forum Rodziny, które odbędą się w niedzielę, 20 października na Hali Tenisowej na terenie Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163.

Partnerzy Programu „Bydgoska Rodzina 3+” przedstawią swoją ofertę dla rodzin i dzieci.

W trakcie spotkania:

- pokazy ofert wszystkich wystawców

- opieka profesjonalnych animatorów, animacje dla dzieci w każdym wieku (strefa dmuchawców przygotowana przez „Park 17’)

- zabawy i atrakcje dla dzieci (face painting, fotobudka)

- głośne czytanie dzieciom

- Gra terenowo – rekreacyjna „chustogra – Wielka Przygoda”

- strefa Bydgoskiej Rodziny 3 plus - informacje dot. programu

- strefa przyjazna karmieniu piersią zorganizowana przez Stowarzyszenie "Małyssak"

- pokazy tematyczne

- porady specjalistów ze szkół rodzenia dla przyszłych rodziców

- warsztaty dla dzieci

- pokazy fryzur salonu fryzjerskiego dla dzieci „Fryzomania”

- strefa gier planszowych wraz z „Pegazem”

- konkursy dla całej rodziny

 

Zarówno obecni, jak i przyszli rodzice znajdą coś dla siebie, a dzieci wesoło spędzą czas!

Wstęp na imprezę jest bezpłatny!

Podczas wydarzenia nastąpi uroczyste powitanie nowych partnerów Programu Bydgoska Rodzina 3 plus.

 

W Bydgoszczy od czerwca 2013 roku funkcjonuje Program Bydgoska Rodzina 3 plus. W programie „Bydgoska Rodzina 3+” uczestniczą duże rodziny, w tym rodziny zastępcze zamieszkujące pod wspólnym adresem na terenie Miasta Bydgoszczy, składające się z rodziców, jednego rodzica lub opiekuna mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. W ramach programu „Bydgoska Rodzina 3+” wprowadzono Bydgoską Kartę Rodzinną, jako dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z programu.  Do 14 pażdziernika 2019 roku wydano 30.007 tyś. kart, a do programu przystąpiło 173 partnerów, którzy udzielają zniżek członkom rodzin wielodzietnych.