Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych bydgoskich szkół podstawowych do udziału w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego "Świąteczny Pokój Zagadek". Jeśli lubicie escape roomy, zagadki i świetnie pracujecie w grupie to ten konkurs jest stworzony własnie dla Was!
Konkurs odbędzie się w poniedziałek 16.12.2019r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy o godzinie 9:00.
Zgłoszenia przyjmujemy do piątku 6.12.20194.

Pragniemy poinformować, że termin konkursu dla klas ósmych bydgoskich szkół podstawowych "Świąteczny Pokój Zagadek" uległ zmianie. Konkurs odbędzie się w środę 19.12.19 o godzinie 9:00.

 

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu
z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych
„Świąteczny Pokój Zagadek”

 1. Organizatorzy :

   Organizatorem Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych „Świąteczny Pokój Zagadek” jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni są nauczyciele języka angielskiego, mgr Magdalena Goździewska oraz
mgr Kamila Bohdziewicz.

 

 1. Adresat konkursu :

    W konkursie mogą wziąć udział trzyosobowe drużyny uczniów klas ósmych bydgoskich szkół podstawowych, których opiekunowie mailowo w wyznaczonym terminie zgłoszą chęć uczestnictwa u koordynatorów konkursu: mgr Magdaleny Goździewskiej i mgr Kamili Bohdziewicz. Każda szkoła może wytypować do konkursu tylko jeden trzyosobowy zespół.

 

III. Cele konkursu :

 1. Doskonalenie umiejętności językowych uczniów klas VIII w zakresie języka angielskiego;
 2. Rozbudzanie zainteresowania kulturą krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego;
 3. Motywowanie uczniów do współdziałania w grupie;
 4. Doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;
 1. Rozwijanie świadomości różnic i podobieństw kulturowych;
 2. Stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem angielskim;
 3. Integracja uczniów  szkół  podstawowych  Bydgoszczy;
 4. Rozwój współpracy między nauczycielami języka angielskiego z różnych szkół.

 

 1. Opis konkursu :

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu młodzieży escape roomami w naszym mieście, organizujemy miejski konkurs międzyszkolny dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, który połączy przyjemne z pożytecznym a jednocześnie nada nowy wymiar dotychczas znanym konkursom językowym w Bydgoszczy.

W przygotowanym dla uczniów escape roomie trzy trzyosobowe zespoły mają za zadanie znaleźć i rozwiązać szereg zagadek, rebusów i zadań o tematyce świątecznej, które umożliwią im w jak najszybszym czasie wydostanie się z pokoju. Zespoły będą musiały wykazać się współpracą w grupie rówieśniczej a także szybko analizować sytuację. Podczas rozwiązywania zadań uczniowie muszą być niezwykle czujni i spostrzegawczy, gdyż wszystko w ich otoczeniu może okazać się przydatną informacją lub podpowiedzią do rozwiązywanych zadań.

Uczestnicy konkursu będą mieli 40 minut na wydostanie się z pokoju zagadek. Praca zespołowa i dobra komunikacja mają tu istotne znaczenie, gdyż tylko sprawny zespół jest w stanie wyjść z pokoju przed ustalonym limitem czasowym.

Tematyka konkursu obejmuje słownictwo oraz świąteczne tradycje krajów anglojęzycznych.

 1. Harmonogram konkursu :

Konkurs odbędzie się w poniedziałek, 16.12.2019r. o godz. 9:00 w budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy przy ul. Gajowej 98.

Pragniemy poinformować, że termin konkursu dla klas ósmych bydgoskich szkół podstawowych "Świąteczny Pokój Zagadek" uległ zmianie. Konkurs odbędzie się w środę 19.12.19 o godzinie 9:00.

Termin zgłaszania reprezentacji klasowych upływa w piątek, 6.12.2019r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści maila prosimy o podanie nazwy szkoły, imienia i nazwiska oraz telefonu nauczyciela-opiekuna trzyosobowego zespołu.

Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu szkoły do uczestnictwa w konkursie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

 1. Zwycięzcy konkursu :

Wśród uczestników wytypowane zostaną trzy zespoły, które w jak najkrótszym czasie rozwiążą wszystkie zadania oraz wydostaną się z pokoju zagadek. Każdy z zespołów otrzyma pamiątkowy dyplom oraz upominek a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.