Laureatka
XX Ogólnopolskiego konkursu wiedzy z rachunkowości
dla uczniów szkół średnich UMK Toruń
I miejsce  Jagoda Kaźmierkowska  klasa 4e

 5.XII.2019r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości organizowanego przez Katedrę Rachunkowości Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania  UMK w Toruniu oraz Koło Naukowe Rachunkowości.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych wyłonieni spośród  uczestników etapu szkolnego konkursu: Barcz Daria 4c, Czyżewski Damian 4a, Gołaszewska Weronika 4a, Hemmerling Aleksandra 4c, Kapelińska Malwina 4d, Kamińska Oliwia 4d, Kaźmierkowska Jagoda 4e, Kaźmierczyk Laura 4c, Osiński Paweł 4e, Radzikowski Witold 4d i Zajączkowska Claudia 4c.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap  polegał na rozwiązaniu testu z zakresu rachunkowości i wyłonił  20 finalistów, w tym Jagodę Kaźmierkowską, która wzięła udział w II etapie  finałowym konkursu  polegającym na rozwiązaniu zadań praktycznych z zakresu rachunkowości.

Tematyka konkursu obejmuje swoim zakresem zagadnienia rachunkowości finansowej, a przede wszystkim księgowości i sprawozdawczości finansowej.

Laureatami  konkursu zostało 10 uczestników z terenu całego kraju, w tym na I miejscu Jagoda Kaźmierkowska reprezentująca naszą szkołę.

Nagrodą dla laureatów jest indeks, maksymalna ilość punktów w procesie rekrutacyjnym na dowolny kierunek na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.                  

 

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i reprezentowanie szkoły, gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.