W dniu 06.12.2019 r. odbył się w naszej szkole po raz pierwszy I etap ogólnopolskiego konkursu języka niemieckiego, pt. „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” . Tegoroczna szósta edycja konkursu dotyczyła Szwajcarii.

Swój udział w konkursie zadeklarowało 30 uczniów z klas I-III. Uczestnicy pracowali w grupach trzyosobowych – rozwiązywali test, który zawierał pytania zamknięte oraz otwarte dotyczące m.in. geografii, historii, gospodarki czy kultury Szwajcarii.

Najwięcej punktów zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Patrycja Nowek (kl. 2e), Emilia Januszewska (kl. 2e) i Patrycja Giersz (kl. 2a). Dziewczyny będą reprezentowały naszą szkołę w II etapie – regionalnym, który odbędzie się na początku marca.

 Gratulujemy!!!

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!