W bieżącym roku szkolnym uczniowie bydgoskich szkół średnich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w osiemnastej już edycji konkursu na krótki tekst prozą pisany w języku niemieckim. Tegoroczny temat konkursu, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, brzmiał: „Młodzi XXI wieku o sztuce życia”.

Konkurs po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy oraz Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu w j. niemieckim pracy, w której należało ustosunkować się do słów z cytatu: ”Sztuka życia polega na tym, aby nauczyć się tańczyć w deszczu, zamiast czekać na słońce”.

Z tym ciekawym tematem zmierzyło się 30 uczniów reprezentujących 12 szkół, w tym czworo uczniów naszej szkoły.

Dwie uczennice Ekonomika: Zuzanna Bazyk z klasy 3a i Paulina Wierska, również z klasy 3a, otrzymały wyróżnienia.

 

Dziewczęta oprócz pamiątkowych dyplomów dostały również e-karty upominkowe Empiku.

Fragmenty prac wszystkich uczestników konkursu zamieszczono w specjalnym biuletynie wydanym przez Pałac Młodzieży.

Serdecznie gratulujemy dobrych wyników!!!

Zachęcamy Was do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!