Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego, Przedwiośnie Stefana Żeromskiego, wybrane nowele polskie.

     Zobaczcie, jak w dobie pandemii czytaliśmy „Balladynę” Juliusza Słowackiego. Poznajcie fragment, który mamy nadzieję, teraz wyda Wam się dużo ciekawszy niż podczas obowiązkowego czytania przed omawianiem na lekcji ;-)

 

TETV: Narodowe czytanie Balladyny w Ekonomiku dla Was nagrali: Dominika Kowalska i Tymoteusz Jaskulski, który również ten materiał złożył w całość.

Zapraszamy na film:

TETV: Narodowe czytanie Balladyny w Ekonomiku