Podczas kolejnego etapu nauczania zdalnego przypominamy o książkach dostępnych online.

Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą internetu; oto kilka przydatnych linków:

  •  Biblioteka Internetowa Wolne Lektury – zapewnia dostęp do książek zarówno w wersji online, jak i w formie audiobooków. Nie trzeba się logować. Maturzyści mogą tam znaleźć oprócz lektur także informacje dotyczące epok, gatunków, motywów literackich itp.

           https://wolnelektury.pl/   

  • Polona – polska biblioteka cyfrowa, w której udostępniane są zdigitalizowane książki, czasopisma, grafiki, mapy, muzykalia, druki ulotne oraz rękopisy pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz instytucji współpracujących.

           https://polona.pl

  • Ninateka – platforma internetowa, na której udostępniane są zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego. W jej zasobach znajduje się ponad sześć tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, dostępnych legalnie i bezpłatnie.

           https://ninateka.pl 

  • https://lektury.gov.pl/ - rządowy portal, nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.

W razie jakichkolwiek pytań, problemów i wątpliwości pozostajemy do Waszej dyspozycji, służymy radą i pomocą poprzez platformę Teams oraz e-dziennik.

I pamiętajcie, że:

"czytanie jest dla umysłu tym,

czym gimnastyka dla ciała "

 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

 Wasze nauczycielki bibliotekarki