Drodzy Uczniowie,

Czy wiecie, co wspólnego z Polską ma słynny most Golden Gate w San Francisco? A może kojarzycie, z której miejscowości naszego województwa pochodzi jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek Hollywood w historii amerykańskiej kinematografii? A marka kosmetyczna - HELENA RUBINSTEIN, która od prawie stu lat cieszy się niesłabnącym uwielbieniem kobiet na całym świecie coś Wam mówi?

Tych oraz wielu innych informacji na temat słynnych Polaków w świecie dowiecie się oglądając prezentację dostępną przez MS Teams, link w ogłoszeniu w Librusie - Polacy: Znani - Nieznani oraz rozwiązując test konkursowy na szkolnej platformie Microsoft TEAMS. Bardzo gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie w języku angielskim Known - Unknown. Polacy, którzy zmienili świat." Szczegółowe informacje znajdziecie w E-dziennku Librus.

 Oprócz nagród czeka Was ciekawa wędrówka śladami polskiej historii w świecie!

Agnieszka Gralak i Małgorzata Wonsewicz