„Życie jest jak książka. Niektóre rozdziały są smutne, inne radosne, a inne ekscytujące. Jeśli jednak nigdy nie przewrócisz strony, nigdy nie dowiesz się , co przyniesie następny rozdział.”

Autor nieznany

Drodzy uczniowie,

ostatnie miesiące są dla wszystkich z nas dość trudne i wymagające. Zarówno rola pilnego  i aktywnego zdalnie ucznia , jak i dorastającego i pełnego energii oraz pomysłów nastolatka, mogą wprowadzić wiele emocji, chaosu i nieprzewidzianych reakcji zachodzących w Waszych głowach.

Doskonale rozumiem pojawiające się u Was zmęczenie sytuacją, znużeni, braki motywacji a nawet pojawienie się takich emocji jak złość, niechęć czy lęk.

Ponieważ wychodzę z założenia, że warto wiedzieć, co jest przyczyną pewnych zachowań i zjawisk i tym razem zachęcę Was do poznania siebie i odkrycia powodów naszych konfliktów z bliskimi lub niepowodzeń w nauce.

W naszej szkolnej bibliotece możecie dotrzeć do książek, które nie tylko upewnią Was, że wszelkie procesy zachodzące w Waszym organizmie są całkowicie typowe dla nastolatków, to może odnajdziecie garść inspiracji, pomysłów i motywacji. Poniżej znajdziecie przykłady ciekawych książek.

  1. Brian Tracy, Christina Stein - Uwierz w siebie i działaj
  2. Sean Covey - 7 nawyków skutecznego nastolatka
  3. Louis Hayes, Ann Bailey, Joseph Ciarrochi - W pułapce myśli
  4. Daniel J. Siegel - Burza w mózgu nastolatka. Potencjał w okresie dorastania
  5. Brian Tracy - Zjedz tę żabę! 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania
  6. B. Janiszewski - Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią

 

Osobiście bardzo polecam pozycję „Zjedz tę żabę. 21 metod podnoszenia wydajności w pracy i zwalczania skłonności do zwlekania” – mam wrażenie ,że każdy z nas nieraz z taką „żabą” w trakcie zdalnej nauki miał/ma do czynienia😉

Dla ciekawskich książka „ Mózg. To o czym dorośli Ci nie mówią”.

Zachęcam do czytania, poznawania siebie i innych. Czas ku temu jest idealny.

 

Pozdrawiam serdecznie

Wasza Psycholog

Agnieszka Pawełczak