Pragnę przedstawić szkolną książkę kucharską pt. "Smaki naszej szkoły". Książka powstała w wyniku konkursu międzyklasowego. Naszym zadaniem było stworzyć książkę kucharską zawierającą  potrawy, które Wam smakują najbardziej. Była szansa na pochwalenie się umiejętnościami i zainteresowaniami kulinarnymi.  Wraz ze mną książkę tworzyli książkę pan Roman Wojtkiewicz, który zajął się stroną graficzną.

Wszystkie przepisy są tradycyjne, domowe. Naszymi źródłami były tradycyjne książki kucharskie oraz własna wiedza przekazywana w naszych rodzinach z pokolenia na pokolenie. Projekt sprawił, że nauczyliśmy się pracy zespołowej i odpowiedzialności oraz nabyliśmy nowe zdolności kulinarne. Chociaż był bardzo pracochłonny i trudny w wykonaniu, jesteśmy dumni z efektu końcowego. Książka będzie dostępna na stronie internetowej szkoły, więc każdy będzie mógł ją obejrzeć.

Dziękuję za uwagę.

Dzisiaj żyjemy  w ciągłym pośpiechu.  Nie mamy na nic czasu, obiady jadamy w barach szybkiej obsługi, co nie koniecznie jest zdrowe. Potrawy kuchni domowej znamy z reguły z teorii, albo z niedzielnych obiadków u cioci, czy babci. Dzięki naszej książce kucharskiej, teraz każdy będzie mógł sam szybko ugotować sobie potrawę i poczuć DOMOWY SMAK. 

Smacznego!

Część I - Przystawki 

Część II - Dania główne

Część III - Zupy

Część IV - Desery