W bieżącym roku szkolnym uczniowie bydgoskich szkół średnich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w dziewiętnastej już edycji konkursu na krótki tekst prozą pisany w języku niemieckim. Tegoroczny temat konkursu, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, brzmiał: „Młodzi XXI wieku o talentach, pracowitości i sukcesie”.

Konkurs po raz kolejny odbył się pod honorowym patronatem Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu w j. niemieckim pracy, w której należało ustosunkować się do słów Leonarda da Vinci: ”Genialni ludzie rozpoczynają wielkie dzieła, ciężko pracujący kończą je”.

Z tym ciekawym tematem zmierzyło się 20 uczniów reprezentujących 9 szkół, w tym uczennica naszej szkoły Paulina Wierska z klasy 4a.

Paulina otrzymała wyróżnienie. Oprócz pamiątkowego dyplomu dostała również e-kartę upominkową Empiku.

Fragmenty prac wszystkich uczestników konkursu zamieszczono w specjalnym biuletynie wydanym przez Pałac Młodzieży.

Serdecznie gratuluję!!!

Zachęcam Was do udziału w kolejnych edycjach konkursu!

 Lucyna Brodowska