9 września to data znana wszystkim miłośnikom książek. To właśnie wówczas obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - święto ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001r.

Każdego roku uczniowie i nauczyciele, inspirowani przez szkolnych bibliotekarzy i polonistów, biorą czynny udział w akcji.

O zaletach czytania mówi się dużo, ale to właśnie teraz - w czasie szybkiego postępu technicznego - ma ono szczególne znaczenie.

Pragnę zorganizować we współpracy z wychowawcami szkolną akcję Cała szkoła czyta. Zapraszamy 29 września do auli szkolnej, by choć na chwilę zagłębić się w świat fikcji literackiej, czytając fragmenty książki-niespodzianki. Harmonogram zaproszeń do auli poszczególnych klas zostanie przekazany wychowawcom.Zwracam się z prośbą, aby do czytania zachęcali wychowawcy, którzy na lekcje wychowawcze mogą przynieść i przeczytać fragmenty swojej ulubionej książki.

Marzena Lemańska-Burzyńska