Drodzy Uczniowie i Pracownicy Szkoły,

październik jest Miesiącem Świadomości Idei Dawstwa Szpiku. Z tej okazji w dniu 20 października każdy pełnoletni zainteresowany będzie mógł zarejestrować się w bazie Dawców Szpiku Fundacji DKMS.

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że choruje na nowotwór krwi min. białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek - każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Dlatego zachęcam do aktywnego udziału i rejestracji.

Dla klas 1-3 proponuję również udział w konkursie, na plakat promujący szkolną akcję rejestracji i Ideę Dawstwa Szpiku. Za udział w konkursie przyznane zostaną punkty z zachowania i ocena z biologii lub przyrody. Plakaty proszę przynosić do pokoju nauczycielskiego do 13 października włącznie.


Marta Wudarska (nauczyciel biologii)

PS Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, ale np. twój rodzic, siostra, brat, ciocia itd. chcieliby się zarejestrować w bazie DKMS, proszę o zgłoszenie do mnie.