W ramach tegorocznych Dni Erasmusa odbyły się spotkania promujące nasze projekty praktyk zagranicznych oraz dyskusja online z zaprzyjaźnioną szkołą z Bielska-Białej.

Dbając o upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+ zorganizowane zostało spotkanie online na platformie Zoom. W jego trakcie uczestnicy projektów praktyk zagranicznych mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z życiem i pracą za granicą. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy razem z ich rówieśnikami z Ośrodka Edukacji SOKRATES z Bielska-Białej dzielili się swoimi wspomnieniami, mówili o tym co ich najbardziej zaskoczyło ale i rozczarowało. Nie zabrakło również refleksji na temat tego w jaki sposób zdobyte doświadczenie pomoże im na rynku pracy w niedalekiej przyszłości.

     Dziękujemy opiekunkom praktykantów z Bielska-Białej, Pani Agnieszce Cłapie i Pani Dorocie Cieśli za zaangażowanie uczniów w spotkanie oraz podzielenie się z nami swoimi przemyśleniami.

     Odbyły się również spotkania z uczniami klas trzecich po gimnazjum podczas których nasi praktykanci promowali projekty Erasmus+. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przygotowane prezentacje, z pierwszej ręki dowiedzieli się jak wyglądał każdy projekt oraz wysłuchali historii i ciekawostek z życia w Hiszpanii i Portugalii. Praktykanci odpowiadali również na liczne pytania, zadawane przez wszystkich uczniów zainteresowanych rekrutacją do tegorocznych projektów.