W środę 01.12.2021r. grupa uczniów Ekonomika razem z p. Ossowską oraz p. Konwent-Zielińską udała się na wycieczkę do Warszawy. Mimo wczesnej godziny,  wszyscy zjawili się na zbiórce punktualnie i bus razem z uczniami wyjechał spod szkoły.  Przejazd do stolicy odbywał się w miłej atmosferze.  Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym młodzież poznała wiele nieznanych wcześniej faktów oraz ciekawostek na temat historii walk w Warszawie.  Skłoniło ich to do wielu poważnych refleksji. Następnym punktem była główna atrakcja wycieczki – wystawa NBA. Uczestnicy wycieczki robili sobie zdjęcia z sylwetkami znanych koszykarzy, oglądali ich najbardziej spektakularne momenty w karierze, poznawali historię najlepszej ligi koszykarskiej na świecie, stawili czoła testom sprawnościowym oraz zmierzyli się w grach o tematyce koszykarskiej. Na koniec wszyscy ustawili się przy replice pucharu NBA i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ostatnim punktem podróży był  Królewski Ogród Światła  przy Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Uczniowie byli zachwyceni pełnym koloru i światła pokazem świecących figur. Szczęśliwi i zmęczeni wrócili do busa i skierowali się w kierunku Bydgoszczy. Droga powrotna minęła spokojnie, niektórzy słuchali muzyki, inni  grali w gry lub wymieniali się wrażeniami z wycieczki.  Bus razem z młodzieżą Ekonomika oraz nauczycielkami w-fu wrócił na parking szkolny o 22:00, skąd każdy wrócił bezpiecznie do swojego domu.