Oskar Budziak
finalistą
 Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia

W gronie 30 tegorocznych finalistów II Olimpiady Wiedzy o Prawach Ucznia jest uczeń Zespołu Szkół Ekonomiczno – Administracyjnych Oskar Budziak z klasy 4a, który wykazał się bardzo dobrą wiedzą na temat niezwykle istotny, zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli, jakim są prawa uczniów.

Tegoroczny finał odbył się w formule on-line. Finaliści odpowiadali na pytania komisji konkursowej dotyczące zagadnień z zakresu prawa oświatowego oraz mieli do rozwiązania casus z tematu olimpiady.

Olimpiada ta jest dobrym przykładem propagowania wśród uczniów przysługujących im uprawnień, ale również obowiązków, których świadomość powinna być nieustannie zwiększana dla dobra społeczności szkolnej.

Serdecznie gratulujemy Oskarowi, który został uhonorowany zestawem gadżetów od Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce; zestawem nagród od Marszałek Sejmu; książką od Rzecznika Praw Obywatelskich; gadżetami od Miasta Poznania, a także książką od Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego