W środę 6 kwietnia odwiedzili nas bydgoscy przedsiębiorcy w ramach spotkań z pracodawcami, które nasza szkoła organizuje każdego roku.  Tym razem odwiedzili nas zarówno praktycy z biur rachunkowych, brokerzy ubezpieczeniowi oraz pracownicy bydgoskiego ZUS-u, jak i przedstawiciele Politechniki Bydgoskiej, Kuratorium Oświaty, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz bydgoskiego MOEN-u.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać ciekawych wykładów prowadzonych zarówno przez pracowników naszej szkoły, jak i zaproszonych gości.

Pani Agnieszka Pawełczak, szkolna psycholog, zaprezentowała wykład na temat motywacji do działania, która jest kluczowym atrybutem każdego młodego pracownika.

Natomiast Panie Joanna Karsznia oraz Anna Nogalska z ZUS, a także Pan Łukasz Wrzeszcz i Pani Patrycja Dziamska z Belma Accessories Systems Sp. z o.o. zaprezentowali swoje wystąpienia w ramach tematu „Dobrą pracę znajdziesz w Bydgoszczy”.

Wystąpienia szczególnie zainteresowały młodzież klas maturalnych, gdyż to niedługo oni będą szukali zatrudnienia na lokalnym rynku pracy.

Całe spotkanie zakończyło się wspólną dyskusją na temat praktyk zawodowych naszych uczniów zarówno u polskich, jak i zagranicznych pracodawców.