Rekrutacja do szkolnych projektów programu Erasmus+ dla uczniów klas trzecich po gimnazjum.

     W bieżącym roku szkolnym realizujemy dwa projekty praktyk zagranicznych odbywających się w ramach programu Erasmus+ skierowanych do uczniów klas trzecich po gimnazjum. Już w styczniu uczniowie bydgoskiego ekonomika będą odbywać praktyki zagraniczne na zachodzie Europy! Pierwsza grupa 16 praktykantów odwiedzi hiszpańską Malagę, natomiast druga grupa 16 uczniów wyjedzie do portugalskiej Bragi.

     Poniżej zamieszczamy dokumenty rekrutacyjne do w/w projektów. Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i oświadczenia SARS-Cov-2 oraz dostarczenie ich do dnia 18.10.2021 r. do godz. 15:00 do koordynatorów projektów: Pani Beaty Chęcińskiej-Kopeć lub Pani Edyty Marach-Iwasyszyn.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji do programu Erasmus+.

Regulamin rekrutacji Hiszpania

Regulamin rekrutacji Portugalia

Formularz rekrutacyjny

Oświadczenie Sars-Cov-2

 


Regulaminy projektów Erasmus+ po korekcie redaktorskiej.

Regulamin rekrutacji Hiszpania

Regulamin rekrutacji Portugalia


Spotkania z rodzicami.

Jak co roku na pierwszych zebraniach z rodzicami koordynatorzy oraz członkowie zespołu do spraw programu Erasmus+ przedstawiają założenia realizowanych projektów praktyk zagranicznych. W tym roku spotkaliśmy się z rodzicami uczniów klas trzecich po gimnazjum. Podczas zebrań rodzice obejrzeli przygotowane prezentacje oraz filmy z dotychczas realizowanych działań, zainteresowani otrzymali dokumenty rekrutacyjne dla swoich dzieci oraz uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.


Rozmowy rekrutacyjne z uczniami klas trzecich po gimnazjum

     21 i 22 października szkolny zespół do spraw Erasmusa przeprowadził prawie 60 rozmów rekrutacyjnych z uczniami klas trzecich po gimnazjum zainteresowanych praktykami zagranicznymi. Już w styczniu 32 osoby wylecą do Portugalii i Hiszpanii.


Zapraszamy wszystkich uczniów aplikujących do tegorocznego programu Erasmus+.


Wyniki rekrutacji do szkolnych projektów praktyk zagranicznych realizowanych w ramach europejskiego programu Erasmus+.

  We wtorek odbyło się ogłoszenie wyników rekrutacji do szkolnych projektów praktyk zagranicznych realizowanych w ramach europejskiego programu Erasmus+. Uczniowie klas trzecich po gimnazjum praktyki odbywać będą już w styczniu w hiszpańskiej Maladze i portugalskiej Bradze. Dziękujemy wszystkim za tak duże zainteresowanie i liczny udział w rekrutacji. Zakwalifikowanym uczniom serdecznie gratulujemy!

Listy rankingowe Braga

Listy rankingowe Malaga


 Przygotowania do wylotu na praktyki zagraniczne roku szkolnego 2021/2022.

     Miesiące poprzedzające wyjazdy na praktyki zagraniczne, to czas prężnych przygotowań dla uczniów biorących udział w projektach Erasmus+. W ramach zajęć przygotowujących uczniowie wzięli udział w zajęciach z języka angielskiego branżowego, doradztwa zawodowego, przygotowaniu kulturowo-pedagogicznym, zajęciach bhp, kultury pracy i doradztwa zawodowego. Poza treściami merytorycznymi wszyscy nabywali również umiejętności miękkich, intensywnie współpracowali w grupie, budowali pewność siebie w sytuacjach zawodowych. Jak zawsze mogli liczyć na nauczycieli, którzy dbali o to, żeby podczas zajęć panowała doskonała atmosfera sprzyjająca nabywaniu wiedzy.

     Uczniowie, którzy swoje praktyki zawodowe odbywają w słonecznej Maladze, mieli okazję spotkać się na Skype z uśmiechniętą koordynatorką naszego partnera zagranicznego firmy euroMind. EuroMind jest organizacją przyjmującą naszych uczniów na praktyki w Hiszpanii. Pani Maria Łatka rozmawiała z naszymi uczniami o firmach i przedsiębiorstwach, w których będą zdobywać doświadczenie zawodowe oraz odpowiadała na pytania uczestników projektu.

     Tuż przed wylotem uczniów Ekonomika odbyły się spotkania z naszymi erasmusowymi praktykantami i ich rodzicami. Nasze koordynatorki projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+, Pani Edyta Marach-Iwasyszyn i Pani Beata Chęcińska-Kopeć zapoznały uczestników z regulaminem wyjazdu i pobytu w Portugalii i Hiszpanii, podały szczegóły dotyczące terminu wyjazdu, zakwaterowania oraz miejsc praktyk zawodowych. 


Praktyki zagraniczne Erasmus+ 2021/2022 w Maladze

W dniach 29.01-19.02.2022 16-osobowa grupa uczniów klas trzecich po gimnazjum wzięła udział w projekcie praktyk zagranicznych zorganizowanym w ramach programu Erasmus+. 
W trakcie trzytygodniowych praktyk zawodowych nasi uczniowie od podszewki poznali funkcjonowanie hiszpańskich firm i przedsiębiorstw takich jak Idevelop Training, Colors Productos de Peluquería, Estética y Uñas, Casual Málaga del Mar, Anahita Boutique Hotel, Xior Málaga Teatinos, Clinica Del Pie Chaparro, Mudanzas Lusan Málaga, Feel Hostels. Do ich codziennych obowiązków należała archiwizacja dokumentacji, prowadzenie hotelowej księgowości, wprowadzanie danych, przeprowadzenie inwentaryzacji, organizowanie dokumentów oraz doskonalenie umiejętności pracy w Excelu.

Oprócz poszerzania praktycznej wiedzy zawodowej, od poniedziałku do piątku nasi uczniowie mieli bardzo napięty grafik. W ramach kursu hiszpańskiego, prowadzonego przez lektora Daniela, odbywały się zajęcia podczas których uczestnicy nauczyli się podstaw języka. Niezapomnianym doświadczeniem była gra miejska, w której uczniowie musieli wykorzystać zdobyte podczas zajęć umiejętności komunikacyjne. Kurs językowy zakończył się egzaminem, który wszyscy zdali śpiewająco oraz otrzymali certyfikaty.

W ramach wycieczek fakultatywnych uczestnicy programu Erasmus+ poznali przepiękne zakątki w których obcowali z hiszpańską kulturą. Czym byłaby wizyta w Andaluzji bez wizyty w Grenadzie, mieście łączącym kulturę muzułmańską, żydowską, chrześcijańską i cygańską… Mówi się, że kto nie widział Granady, nie widział nic. To właśnie podczas tej wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zespół pałacowo-ogrodowy Alhambrę z przestronnymi dziedzińcami i pięknymi ogrodami.

W malowniczej Rondzie, najstarszym mieście w Hiszpanii, położonym po dwóch stronach wąwozu rzeki Guadalevín, poznali liczne ciekawostki z życia mieszkańców. Odwiedzili arenę walk byków Plaza de Toros, gdyż to Ronda uważana jest za kolebkę hiszpańskiej corridy. W punkcie widokowym Mirador de los Viajeros Romanticos (w wolnym tłumaczeniu oznacza "punkt widokowy romantycznych podróżników") mogli podziwiać okoliczne wzgórza i góry, most i stare miasto.

Caminito del Rey czyli Ścieżka Króla, to jedna z głównych atrakcji turystycznych wybrzeża Costa del Sol. Jest to szlak ciągnący się wzdłuż stromych ścian wąwozu w parku narodowym Desfiladero de los Gaitane. Wędrówka tym niesamowitym szlakiem zauroczyła naszych uczniów i wcale się im nie dziwimy, bo widoki zapierały dech w piersi. Zachwytom nie było końca.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Intensywny czas trzytygodniowych praktyk dobiegł końca. Przyszedł czas pożegnań, pełnych szczęścia i wzruszeń. Uczniowie wręczyli materiały promocyjne naszego miasta i pożegnali się z pracodawcami. Wspólnie spędzony czas zaowocował nawiązaniem nowych kontaktów i przyjaźni. Podczas „goodbye session” wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk, które uczniowie będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej. Podczas pożegnania z Panią koordynator z firmy Euromind, Marią, nie zabrakło łez wzruszenia. W osłodzeniu atmosfery pomogły jednak niezastąpione churrosy, tapas i tańce które trwały prawie do samego rana.


Rekrutacja nauczycieli przedmiotów zawodowych, w tym nauczycieli posiadający uprawnienia do nauczania języka obcego zawodowego, do programu Erasmus+ w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy

Mamy przyjemność ogłosić rekrutację nauczycieli przedmiotów zawodowych, w tym języków obcych, do projektu Erasmus+, 

5- dniowego kursu zawodowego dla nauczycieli. Kurs odbędzie się w październiku 2022 r. w słonecznej Sewilli.
Proszę zapoznać się z regulaminem projektu i wydrukowane załączniki przekazać do sekretariatu zgodnie z informacjami w regulaminie do dnia 23 czerwca 2022 r.
Zapraszamy do zgłoszeń.

  Dokumenty


Po długiej i wyczerpującej podróży, naładowani hiszpańskim słońcem i wyszkoleni nauczyciele powrócili z projektu (2021-1-PL01-KA121-VET-000010406) Erasmus+ w Sewilli  do swoich zwykłych zajęć. Choć już wpadli w nurt zajmującej pracy, w pamięci na długo pozostaną im Plac Hiszpański w Sewilli, Kadyks czy Malaga.

 W dniach 16.10-22.10.22 nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz nauczyciele języka angielskiego zawodowego odbyli szkolenia branżowe w stolicy Andaluzji, słonecznej Sewilli.
Dzięki udziałowi w projekcie Mobilności Edukacyjnej K1 organizowanym w ramach programu Erasmus+ nasza kadra rozwijała kompetencje ICT i poznała systemy komputerowe w zarządzaniu i obsłudze portu rzecznego w Sewilli.
Nauczyciele nie tylko odwiedzili centrum logistyczne skupiające około 300 firm z całej Europy, uczestniczyli również w zajęciach na Universidad de Cádiz. Poznali tam studentów, którzy oprowadzili ich po kampusie, pokazali swoje pracownie, warsztaty, a także szklarnię i planetarium.