Złota Szkoła

Gościmy

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

Statystyka od 1.IV.2013

5951439
Dziś
Wczoraj
W tygodniu
Poprzedni tydzień
W miesiącu
Poprzedni miesiąc
Ogółem
4840
7354
40215
5859854
143359
231242
5951439

Your IP: 192.168.220.1
Server Time: 2018-10-20 16:04:38

 To już trzeci raz Ekonomik otrzymał Złotą Tarczę! 

Gratuluję wszystkim, których praca, zaangażowanie i pasja przyczyniły się do sukcesu Szkoły.
Joanna Wójt          
Dyrektor Zespołu Szkół     
Ekonomiczno-Administracyjnych
 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum  Ekonomiczne nr I w ZSE-A w Bydgoszczy jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2018”.

Artykuły

Młodzi XXI wieku o swoich życiowych drogowskazach

Dnia 7 kwietnia w tymczasowej siedzibie Pałacu Młodzieży mieszczącej się w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na krótki tekst prozatorski w języku niemieckim pt. „Młodzi XXI wieku o swoich życiowych drogowskazach”.

Należy dodać, że tradycją konkursu stały się uroczyste spotkania łączące ogłoszenie wyników z wykładem związanym z tematyką pracy. Tym razem była to prelekcja na temat życia Polaków i Niemców w Bydgoszczy w okresie dwudziestolecia międzywojennego oraz relacji między tymi społecznościami.

 

Impreza zakończyła się ogłoszeniem wyników konkursu, w którym wzięły udział cztery uczennice naszej szkoły – Julianna Kuźlan (kl. 1d), Zuzanna Bazyk (kl. 1a), Oliwia Gazińska (kl. 3a) i Adrianna Firlej (kl. 3a). Uczestniczki osiągnęły znakomite wyniki dzięki wytrwałej pracy i wsparciu udzielonemu przez panią Lucynę Brodowską, opiekunkę i szkolną mentorkę. Oliwia Gazińska zajęła III miejsce. Wyróżnienia przyznano Juliannie Kuźlan i Zuzannie Bazyk, a podziękowanie za uczestnictwo – Adriannie Firlej.

Nasze koleżanki otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, mapy i broszury na temat krajów niemieckojęzycznych. Dodatkowo zdobywczynię III miejsca nagrodzono przenośnym urządzeniem pamięci. Fragmenty prac zamieszczono w specjalnym biuletynie wydanym przez Pałac Młodzieży.

Ku zaskoczeniu organizatorów większość zwycięzców konkursu to uczniowie bydgoskich techników, co potwierdza wysoki poziom nauczania w szkołach zawodowych.

Serdecznie gratulujemy dobrych wyników! Zachęcamy Was do udziału w kolejnych edycjach konkursu! Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

 

Szkoła Zaoczna CKU nr 2 w ZSEA

ZSEA na Facebooku

 

 

Historyczny konkurs wojewódzki

E-Dziennik

 

SU