Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych bydgoskich szkół podstawowych do udziału w międzyszkolnym konkursie matematyczno-ekonomiczno-językowym organizowanym w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego "Odkrywcy Świata Finansów". Konkurs odbędzie się we wtorek 25.10.2022r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy o godzinie 9:30. Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 20.10.2022r.

Zgoda na przetwarzanie wizerunku ucznia

Regulamin Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu
dla Szkół Podstawowych
„Odkrywcy Świata Finansów”

organizowanego w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego
 

Organizatorzy :

   Organizatorem Miejskiego Międzyszkolnego Konkursu z dla Szkół Podstawowych „Odkrywcy Świata Finansów” organizowanego w ramach Bydgoskiego Grantu Oświatowego jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy. Koordynatorem konkursu jest mgr Anny Nowakowska- Szwajca. Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialni są nauczyciele przedmiotów zawodowych, matematyki i języka angielskiego, mgr Magdalena Czajkowska-Kożuszko, mgr Kamila Bohdziewicz, mgr Joanna Lewandowska oraz mgr Magdalena Marszał.

Adresat konkursu :

    W konkursie może wziąć udział 10 drużyn składających się z maksymalnie czterech uczniów klas ósmych bydgoskich szkół podstawowych, których opiekunowie mailowo w wyznaczonym terminie zgłoszą chęć uczestnictwa u mgr Kamili Bohdziewicz. Każda szkoła podstawowa może wytypować do konkursu tylko jeden zespół.

III. Cele konkursu :

 1. Rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów;
 2. Praktyczne zastosowanie matematyki w życiu codziennym;
 3. Upowszechnianie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości;
 4. Rozwijanie umiejętności logicznego i strategicznego myślenia;
 5. Rozwijanie umiejętności językowych uczniów;
 6. Kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy;
 7. Stymulowanie aktywności poznawczej młodzieży;
 8. Stworzenie możliwości sprawdzenia przez uczniów poziomu swojej wiedzy i umiejętności oraz rywalizacji w dziedzinie matematyki;
 9. Rozwijanie umiejętności poszukiwania różnych, nietypowych rozwiązań,
 10. Zdiagnozowanie preferencji zawodowych uczniów;
 11. Motywowanie uczniów do współdziałania w grupie;
 12. Doskonalenie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji;
 1. Integracja uczniów szkół podstawowych Bydgoszczy;
 2. Rozwój współpracy między nauczycielami bydgoskich szkół podstawowych.

Opis konkursu :

Konkurs łączyć będzie w sobie elementy escape roomu oraz biegu językowo -matematyczno - ekonomicznego na orientację po szkole - Ekonomiku.

Uczestnicy konkursu będą mieli 60 minut na odkrycie wskazówek i rozwiązanie zadań, zagadek i łamigłówek matematycznych związanych z inwestowaniem i językiem biznesowym. Przygotowane zadania pozwolą uczestnikom sprawdzić swoje umiejętności z matematyki, języka angielskiego oraz podstaw przedsiębiorczości i znajomości podstawowych praw ekonomicznych.  Na każdej stacji na uczestników będzie czekała szczegółowa instrukcja wykonania zadań, które będą zróżnicowane pod względem tematycznym oraz stopnia trudności.

Zespoły biorące udział w aktywnym "odkrywaniu świata finansów" powinny wykazać się umiejętnością podejmowania szybkich decyzji strategicznych, atutem będzie dobra współpraca w grupie rówieśniczej, spostrzegawczość, szybka i poprawna  analiza i ocena sytuacji. Przygotowane dla uczestników zadania pozwolą zmierzyć się z wiedzą z zakresu finansów i językiem angielskim, uczestnicy będą mogli wykazać się także motywacją, umiejętnością doboru sposobu działania, komunikowania się i współpracy zespołowej.

 

Zakres tematyczny

Treścią części konkursowej dla uczniów będą zadania z zakresu finansów gospodarstw domowych oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego szkoły podstawowej z takich przedmiotów jak matematyka, język angielski a także elementy doradztwa zawodowego.

 

Harmonogram konkursu :

Konkurs odbędzie się we wtorek, 25.10.2022. o godz. 9:30 w budynku Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy przy ul. Gajowej 98.

Termin zgłoszenia reprezentacji poszczególnych szkół upływa w czwartek, 20.10.2022r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W treści maila prosimy o podanie nazwy szkoły, imienia i nazwiska oraz telefonu nauczyciela-opiekuna trzyosobowego zespołu.

W dniu konkursu uczestnicy są zobowiązani do dostarczenia organizatorom zgody na przetwarzanie wizerunku.

Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu szkoły do uczestnictwa w konkursie decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Zwycięzcy konkursu :

 Wśród uczestników wytypowane zostaną trzy zespoły, które w jak najkrótszym czasie odnajdą ukryte wskazówki i rozwiążą poszczególne zadania. Każdy z zespołów otrzyma pamiątkowy dyplom oraz upominek a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.