W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship - www.iasl-online.org), zajmujące się problemami bibliotek oraz bibliotekarzy szkolnych.

Stowarzyszenie to w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych, obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W 2008 roku jednodniowe święto przedłużono na cały miesiąc październik.

W tym roku w bibliotece naszej szkoły w ramach obchodów święta organizujemy dla Was:

  • konkurs na recenzję ulubionej książki godnej polecenia (regulamin),
  • stoisko z książkami „Książka szuka swojego przyjaciela”,
  • biblioteczny Hyde Park: „Biblioteka szkolna to dla mnie…”,
  • akcja „Czy znasz ten cytat?
  • Loteria fantowa – wybierz znany cytat i wylosuj FANT! (od 15 października do wyczerpania fantów ;-)).

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach święta!

Nauczycielki bibliotekarki